#1 2013-08-07 23:05:05

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Nowoczesny patriotyzm

Temat ostatnio często poruszany w obliczu globalizacji kultury na świecie. Wygodnie jest siedzieć na facebook'u, wcinać Snickers'a popijając Coca Colą, pracować w nieswoim kraju et cetera. Niemniej jednak to typowe dla Polaków obruszać się, kiedykolwiek obcokrajowiec powie coś innego niż komplement o kraju nad Wisłą.

Uważacie siebie za patriotów? W jaki sposób to odczuwacie, czy okazujecie? Jak dziś powinien wyglądać człowiek kochający swój kraj?


Nicyzm.

Offline

 

#2 2013-08-08 01:07:47

Pesgenu

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-17
Posty: 33
Punktów :   

Re: Nowoczesny patriotyzm

Hmmm.... To rzeczywiście aktualny problem.

Nie uważam się za patriotę.

Ale mimo to znam więcej hymnu niż pierwsze dwie zwrotki, znam historię tego kraju, wywieszam flagę na święta narodowe, zostanę w kraju i będę starał się go naprawiać.
Dlaczego?
Bo to mój obowiązek.
Jako człowiek który urodził na terenie kraju tak pięknego i o takich zasługach, po prostu musiałbym być ostatnim, za przeproszeniem, sukinsynem.

Chętnie bym wyjechał, gdzieś gdzie będę dostawał lepsze pieniądze lub warunki społeczne. Ale tego nie zrobię.
Czemu?
1) Bo jak wyżej wymieniłem, musiałbym być po prostu złym człowiekiem. Są zasady, których nie chciałbym nigdy złamać.
2) Chciałbym się udzielać w życiu politycznym kraju. Ale dlaczego miałbym to robić dla innego kraju niż swojego?


http://puu.sh/3XBt2.jpg

Offline

 

#3 2013-08-09 12:41:54

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Re: Nowoczesny patriotyzm

Postawa, o której mówisz jest moim zdaniem bardziej patriotyczna niż większość osób podających się za patriotów. Też nie mam zamiaru opuszczać tego kraju tylko dlatego, że póki co za granicą miałbym lepsze warunki. Dla mnie to tak, jakby zostawić potrzebującą matkę i pojechać, wspomagać czyjąś.


Nicyzm.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fightingdreamers.pun.pl www.wweimpact.pun.pl www.gamershell.pun.pl www.slipknott.pun.pl www.cs-bezdomni.pun.pl