#1 2013-08-11 14:17:40

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Etykieta na forum

Z tego co widzę, każdy ma swój wyrobiony styl wypowiedzi, odnoszenia się do innych, formatowania tekstu. Chciałbym otworzyć małą dyskusję na temat, czy powinno się narzucić pewne formy, które powinny znaleźć się w czyjejś wypowiedzi, czy przykładowo jak zwracać się do innych użytkowników.
Jak myślicie:
- Czy powinno się obowiązkowo stosować akapity?
- Jaka forma zwracania się do siebie będzie odpowiednia? (per Pan/Pani, po nicku, czy "EJ TY TAM!")
- Czy swoje zdanie koniecznie trzeba poprzeć argumentami?
- Czy powinno się stosować kolokwializmy, przy przytaczaniu czegoś, czy uściślaniu?

Póki co tyle mi przychodzi do głowy. Co o tym myślicie? Macie jakieś swoje wątpliwości?


Nicyzm.

Offline

 

#2 2013-08-11 15:02:43

 kamilp55

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Etykieta na forum

Moim zdaniem akapity powinny być obowiązkowo, bardzo trudno się czyta całą ścianę tekstu...

W formie zwracania się do siebie zostawiłbym tak jak to jest, można użyć Nicku czyjejś osoby/imienia(w przypadku osób które na to przystaną(ja przystaje ))/zwracać się luźno np. tak jak to zrobiłem w temacie "jakiej muzyki słuchasz..."

Argumenty nie są konieczne wg. mnie może ktoś mieć własną wizję nie popartą niczym...

Co do kolokwializmów to tekst czasami trzeba uprościć by nie sypać cały czas jakimiś wielkimi argumentami

Ja żadnych nowych pomysłów nie mam.


Nudny człowiek z chwilą wolnego czasu

Offline

 

#3 2013-08-12 10:33:47

Pesgenu

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-17
Posty: 33
Punktów :   

Re: Etykieta na forum

Napisałem całe wypracowanie i przeglądarka się zacięła ;_;

- Akapity
Myślę, że to całkowicie zależne od autora - jego tekst, jego opinia.

- Zwracanie się
W Internecie nie ma Pań i Panów, są tylko znajomi którym należy okazywać odpowiedni szacunek - ale nie ma niczego złego w zwracaniu się po nicku

- Argumenty
Zasadniczo, to na tym polega dyskusja. Obie strony prezentują swoje stanowiska, a potem wzajemnie argumentują swoje racje. Po co posty które nic nie wnoszą?

- Kolokwialność
Tutaj akurat wszystko zależy od kontekstu. Jeżeli wszyscy już są zapoznani z tematem i widzieli poprzednie posty - to czemu nie?



Ja miałbym pytanie dotyczące emotek, ponieważ strasznie mnie drażnią, jeżeli są w dużych ilościach. Co Wy o nich sądzicie?

Wypracowania pisze się wordzie i potem wkleja na forum, bo zawsze, jak się rozpiszesz musi sie coś zepsuć. Jeszcze się nie nauczyłeś?:-*

/Endymek


http://puu.sh/3XBt2.jpg

Offline

 

#4 2013-08-12 13:34:20

 kamilp55

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Etykieta na forum

Mnie emoty nie przeszkadzają.

Word też może być kapryśny

Proszę nie wrzucać tak pustych postów, składających się z jednego zdania /Pesgenu


Nudny człowiek z chwilą wolnego czasu

Offline

 

#5 2013-08-13 12:19:43

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Re: Etykieta na forum

Jak widać zdania są mocno podzielone. Lepiej chyba zostać przy dowolnej formie i treści postów. Może nasz własny styl pisania wyrobi się z czasem.


Nicyzm.

Offline

 

#6 2013-08-13 20:56:59

 kamilp55

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Etykieta na forum

Lub ktoś już ma wyrobiony styl i tylko podzieli się nim z innym. Choć pewnie nawet jeśli ktoś takowy posiada forum zmieni pewne detale...

Dobrze, postaram się zawsze napisać coś więcej i nie tylko by lać wodę


Nudny człowiek z chwilą wolnego czasu

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hogwartrpg.pun.pl www.wormsgame.pun.pl www.galactikgamefootball.pun.pl www.nadzieja-glejak.pun.pl www.bleach-revolution.pun.pl