#1 2013-08-08 01:57:47

Pesgenu

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-17
Posty: 33
Punktów :   

Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Nie muszę chyba wam przedstawiać na czym polega projekt w tytule. Media trąbią chyba juz 3 miesiące na ten temat.
Zaczynam się zastanawiać, czy aby to nie jest jakiś pomysł na zagłuszanie jakiś drastycznych ustaw które wlaśnie miano by przemycać do prawa USA.

Nie mniej jednak, bardziej interesuje mnie inna sprawa. Zdaje się, ze nikt nie zauważa faktu, iż USA bezczelnie skupowało prywatne informacje ludzi nie tylko w obrębie ich granic.
Absolutnie nikt nie zwrócił na to uwagi. Zostaje ujawnione, ze państwo okrada obywateli innego państwa z prywatności.
Jak dla mnie tóż to materiał nawet na wojnę - w najgorszym razie.
Sekretarz ONZ, ktokolwiek UE, czy nawet Bredzisław Komorowski. Nikt.

Co najlepsze - nikt nie zażądał zakończenia tego chorego projektu.
Dalej jesteśmy nieustannie infiltrowani, ale jedyne czym się interesuje masa, to bezpieczeństwo pana Snowdena (czego oczywiście mu życzę)

Nie wiem jak Wy, ale ja czuję się jak zwykly niewolnik USA.

Co o tym sądzicie?


Wybaczcie za błędy, wątek pisany z telefonu. Nagłe natchnienie.


http://puu.sh/3XBt2.jpg

Offline

 

#2 2013-08-09 12:47:12

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Re: Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Ja telewizji nie oglądam, więc nie mam pojęcia, na czym polega projekt w tytule. Niemniej jednak nigdy nie wierzyłem w mit o wolności (a raczej prywatności). Od dawna już każdy nasz ruch ląduje w aktach, dokumentach, a od stosunkowo niedawna w internecie (i co zabawne, ze świadomością udzielającego takie informacje).


Nicyzm.

Offline

 

#3 2013-08-09 13:12:42

Pesgenu

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-17
Posty: 33
Punktów :   

Re: Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Projekt Prism - W dużym skrócie to projekt który został ujawniony ostatnimi czasy przez młodego informatyka pracującego dla służb specjalnych USA. Snowden - bo tak ma na nazwisko - po udostępnieniu informacji o tym projekcie który ponoć trwa od chwili wstąpienia Obamy na miejsce prezydenta, został zmuszony do ucieczki z kraju, ponieważ grozi mu 20 lat więzienia.

Projekt polegał na skupowaniu informacji o WSZYSTKICH użytkownikach internetu za pomocą 20 najpopularniejszych portali - Facebook, E-bay, Google, Amazon, Bing itp. itd.

Słowem, rząd USA ma dostęp do danych każdego z nas, zawsze i wszędzie. Trochę przygnębiające, nie?


http://puu.sh/3XBt2.jpg

Offline

 

#4 2013-08-09 13:17:54

 blackys

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 22
Punktów :   

Re: Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Ciekawi mnie co go nakłoniło do ujawnienia tych danych. Jeśli nie zgadzał się z danym stanem rzeczy, to jest jeszcze nadzieja w ludzkości...


Nicyzm.

Offline

 

#5 2013-08-11 15:22:43

 kamilp55

Pełnoprawny

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Ale co z tego, że ujawnił te informacje skoro nic się nie zmieniło? Jedynie USA cały czas się pluje by go wydali i ochładza stosunki z Rosją, jednak Rosja w końcu go wyda i co dalej? Snowden w końcu zostanie pojmany przez USA i sprawa zostanie uciszona to jakimś skandalem, to jak widać ostatnio terroryzmem i nadal będziemy inwigilowani.

Tak z innej beczki polecam wam czasopismo "Świat Wiedzy" nie pamiętam ile numerów temu(jest to miesięcznik) był artykuł właśnie o Snowdenie i inwigilacji przez USA, poza tym naprawdę dobrze potrafią ubrać w słowa każdy wątek, czy to będzie kosmos/nauka/przyroda itd.


Nudny człowiek z chwilą wolnego czasu

Offline

 

#6 2013-09-25 01:19:38

Cesarz

Zbanowany

Zarejestrowany: 2013-08-03
Posty: 35
Punktów :   

Re: Projekt Prism - mit wolności legl w gruzach.

Równie dobrze mógł to zrobić na zlecenia swojego rządu odsłonić jakiś niewiele znaczący projekt po to aby zasłonić coś o wiele większego i groźniejszego.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.2008menedzer.pun.pl www.power-league.pun.pl www.ksczestochowa.pun.pl www.graficiarze.pun.pl www.humanijapko.pun.pl